Front Brake Caliper Piston suitable For Toyota Hiace 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2012 2013 2014
SBP-OT0212
Brake Caliper Piston suitable for all models of Hiace and Hiace Commuter from 2005 to 2/2019
, including KDH200R, KDH220R, KDH223R, TRH201R, TRH221R and TRH223R with 1KD-FTV, 2KD-FTV and 2TR-FE engines.
oe 47731-25010
| SKU | SBP-OT0212 |
| Brand | SBP |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.065m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.065m |
| Shipping Cubic | 0.000211000m3 |
| Unit Of Measure | each |
More From This Category
Front Brake Caliper Overhaul kit suitable For Toyota Hiace & Commuter 2005 - 2019
Now
$32.95
RRP $235.00
Rear Brake Drum suitable For Toyota Hiace 2005 2006 2007 2008 - 8/ 2009
Now
$69.95
RRP $269.95
Brake Master Cylinder Fluid Cap suitable For Toyota Hiace 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 20
Now
$8.95
RRP $29.95
Clutch Slave Cylinder suitable For Toyota Hiace Petrol 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2012 2013 2014
Now
$19.95
RRP $72.95
Rear Wheel Cylinder suitable For Toyota Hiace 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
Now
$18.95
RRP $95.35
Brake Master Cylinder Fluid Reservoir suitable For Toyota Hiace 2005 to 2/2019
Now
$29.95
RRP $94.60
Clutch Master Cylinder JB1866 Suitable For Toyota Hiace 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997
Now
$24.95
RRP $115.48