Drive Belt Fan Belt Tensioner Assembley Suitable For all petrol Toyota Hiace 2TR-FE 2005 to 2019
SBP-TR0068
Fan belt tensioner assembly suitable for Petrol TRH201R, TRH221R and TRH223R Toyota Hiace and Hiace Commuter buses with the 2TR-FE engine from 2005 to 2019.
OE 16620-75011 16620-75030 16620-0C010
| SKU | SBP-TR0068 |
| Brand | SBP |
| Shipping Weight | 1.4700kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.130m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.005083000m3 |
| Unit Of Measure | each |
More From This Category
Drive Belt Idler Pulley Petrol EP302 suitable For Petrol Toyota Hilux 2005 2006 2007 2008 2009 2010
Now
$32.95
RRP $175.65
Drive Belt Tensioner Pulley EP093 suitable For Toyota Camry ACV36R With 2AZ-FE Engine 09/ 2002 2003
Now
$29.95
RRP $92.35
Drive belt Fan Belt Tensioner Suitable For Toyota Rukus 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Now
$38.95
RRP $520.90
Drive Belt Idler Pulley suitable For Toyota Hilux Diesel EP258 03/2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
Now
$39.95
RRP $89.95
Engine Drive Belt And Pulley Kit For Mitsubishi Pajero v6 6G74DOHC,6G75SOHC 1997 1998 1999 2000 2001
Now
$138.95
RRP $425.35
Drive Belt And Tensioner Pulley kit Suitable For Toyota Tarago ACR30 2AZFE 06/ 2000 2001 2002 2003 2
Now
$61.95
RRP $201.95
Drive Belt Tensioner Pulley EP233 suitable For Toyota Corolla ZZE123 2ZZFE 1.8 8/2000-2006
Now
$32.95
RRP $139.45
Drive Belt Idler Pulley EP236 suitable For Toyota Hilux V6 With 1GR-FE V6 2005-2017
Now
$29.95
RRP $84.50