Oil Pan Sump 2nd hand suitable For Toyota Hiace Petrol 2TRFE 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2012 2013 2014 2015 2016
SBP-TR0087
Oil Pan (sump) 2nd hand, LIKE NEW suitable for all 2TR-FE petrol Hiace and Hiace Commuter series buses 2005 to current, including TRH201R, TRH221R and TRH223R models. Includes sump plug. Does not include sump plug gasket, which requires the use of a chemical sealant.
OE 12101-75010
| SKU | SBP-TR0087 |
| Brand | SBP |
| Shipping Weight | 1.4700kg |
| Shipping Width | 0.320m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.410m |
| Shipping Cubic | 0.011808000m3 |
| Unit Of Measure | each |
More From This Category
Air Conditioner Compressor 6SEU16C suitable For Toyota Hiace And Commuter Petrol Models 2005 2006 20
Now
$349.95
RRP $835.00
Rubber Elbow Breather Vacuum Pipe Alloytec suitable For Holden Commodore packet of 5 2004 - 2006
Now
$96.95
RRP $184.25
Front Engine Mount PAIR suitable For Toyota Hilux Diesel KUN16, KUN25 & KUN26 2005 2006 2007 2008 20
Now
$36.00
RRP $198.00
Engine Oil Cap suitable For Toyota Hiace Petrol 2TR-FE 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013
Now
$12.95
RRP $58.95
Genuine Camshaft Seal Diesel suitable For Toyota Hiace 1KD & 2KD Engine 2005 2006 2007 2008 2009 201
Now
$22.95
RRP $48.97
Drive belt Fan Belt Tensioner Suitable For Toyota Rukus 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Now
$38.95
RRP $520.90