Air Conditioner Tensioner Pulley EP065 Suitable For Toyota Landcruiser FJ,HJ,HDJ & HZJ Series 1980-2007
SBP-EP065
Engine Drive Belt Air Conditioner Tensioner Pulley EP065, comes with mounting bolt, adjusting bolt, mounting shims and nut,Suitable For Toyota Landcruiser FJ45,FJ62,FJ70,FJ73,FJ75,FJ80 With 3F Engine, HJ60,HJ61,HJ75 With 2H & 2HT Engine, HDJ80,HDJ81 With 1HDT & 1HDFT Engine, HZJ70,HZJ71,HZJ73,HZJ75,HZJ77,HZJ78,HZJ79,HZJ80,HZJ105 With 1HZ Engine From 1980 To 2007.
| SKU | SBP-EP065 |
| Brand | SBP |
| Shipping Weight | 0.0680kg |
| Shipping Width | 0.096m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.000691200m3 |
| Assembled Length | 0.090m |
| Assembled Height | 0.080m |
| Assembled Width | 0.096m |
More From This Category
Engine Drive Belt And Idler Pulley Kit suitable For Toyota Hiace Diesel models 2/2019 2020 2021
Now
$99.95
RRP $251.95
Drive Belt Tension Pulley EP093 suitable For Toyota Camry Hybrid AHV40 2AZFXE 1/ 2010 2011 -2/ 2012
Now
$29.95
RRP $92.35
Engine Drive Belt Idler Pulley EP115 suitable For Toyota Landcruiser UZJ100/200 2UZFE V8 PETROL 1998
Now
$39.95
RRP $91.50
Engine Drive Belt Tensioner Pulley Petrol EP013 Suitable For Lexus IS200 3/99 - 10/2005 With 2.0Lt 1
Now
$25.94
RRP $85.50
Diesel Timing Belt Hydraulic Tensioner suitable For Toyota Hiace 1KD 2KD 2005 2006 2007 2008 2009 20
Now
$29.95
RRP $258.85
Air Conditioner Tensioner Pulley EP013 Suitable For Toyota Prado RZJ90/95/120 3RZFE 1996-2004
Now
$25.94
RRP $85.50
Engine Drive Belt Diesel Suitable For Toyota Hiace Gates 7PK1470 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
Now
$39.95
RRP $76.95
Alternator belt Suitable For Toyota Camry AVV50 Hybrid Gates 4PK1245 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2
Now
$16.95
RRP $62.95