Air Filter suitable For Toyota Hiace Petrol OE# 17801-54100 WA864 1993 to 2015
SBP-TR0061
Barrel air filter, suitable for multiple models of Toyota Hiace and Hiace Commuter from 1993 to current, including LH103, LH113, LH125, LH162, LH172, LH184, RZH103, RZH113, RZH125, TRH201R, TRH221R and TRH223R with 2RZ, 2RZ-E, 3L, 5L and 2TR-FE engines. Equivalent to Ryco A1215 and Wesfil WA864. DOES NOT SUIT KDH200R, KDH221R AND KDH223R models.
H 277MM ID 76.5 OD 134
| SKU | SBP-TR0061 |
| Brand | SBP |
| Shipping Weight | 0.5400kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.005880000m3 |
| Unit Of Measure | each |
More From This Category
Cabin Air filter suitable for Toyota Corolla models from 5/2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2
Now
$22.50
RRP $40.95
Fuel Filter suitable For Toyota Hiace Petrol 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
Now
$14.95
RRP $65.85
Diesel Fuel Filter suitable For Toyota Hiace WCF31 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014
Now
$17.95
RRP $38.95
CABIN AIR FILTER CARBON INFUSED SUITABLE FOR ALL TOYOTA HIACE MODELS 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2
Now
$22.50
RRP $40.95
Cabin Air Filter suitable for Toyota Kluger from 8/2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
Now
$22.50
RRP $40.95